Haber

77 Yaşındaki Avukat Gözünü Kırpmadan Yolu Kapatan İki Çevre Aktivistini Öldürdü

Panama’da 77 yaşındaki bir avukat, otoyolu kapatan iki çevre aktivistini vurarak öldürdü. Tüyler ürpertici anların yaşandığı olayda silahlı saldırgan tutuklandı.

77 yaşındaki emekli avukat, önceki gün Panama’da otoyolu kapatan iki çevre aktivistini vurarak öldürdü.

Panama’da tutuklanan silahlı saldırganın adının Kenneth Darlington olduğu açıklandı. Emekli avukat Darlington’un da profesör unvanına sahip olduğu belirtildi.

77 yaşındaki şahsın ABD-Panama çifte vatandaşlığına da sahip olduğu belirtildi. TVN Noticias’ın haberine göre, iki kurbanın avukatı Eliécer Plicett, Darlington’ın cinayet ve yasa dışı silah bulundurmakla suçlandığını söyledi. Ancak yerel basında Darlington’un yaşı nedeniyle hapis cezasından kurtulabileceği bildirildi.

Daha önce yasa dışı ateşli silah bulundurmaktan hüküm giyen cinayet zanlısının, Pan-Amerikan Otoyolu’ndaki protestoyu izlemek için orada bulunan çok sayıda fotoğrafçı ve televizyon grubunun önünde iki kişiyi vurarak öldürdüğü anlar ortaya çıktı.

Bir grup erkekle hararetli tartıştığı görülen ve iddiaya göre ateş açmadan önce “bu iş burada biter” dediği şahsın silahla ateş ettiği anlar kameralara yansıdı.

Vurulan aktivistlerden birinin olay yerinde, diğerinin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği haberi de sosyal medyada gündem oldu.

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu